You have found yourself in a polish language supplement of victorview.com . If this was not your intention, to redirect to the Gallery page, click here

Weblog

informacje na temat fotografii oraz moje z reguły... uczesane myśli


sobota, 18 lipca 2009

Workflow (1) – wiedza teoretyczna

Wiedza teoretyczna na temat fotografii oraz aspekty jej formy cyfrowej to podstawowe narzędzie pracy fotografa. Technika cyfrowa spowodowała eksplozję zainteresowania fotografią, czego skutkiem ubocznym jest pojawienie się bardzo dużej ilości książek i artykułów autorstwa domorosłych ekspertów w tej dziedzinie. Podając w większości błędne informacje demonstrują one kompletny brak zrozumienia tematu. Bardzo często jest to jedynie narzędzie marketingowe. W tym przypadku autor z reguły nieudolnie, stara się ukryć ten fakt oferując bezwartościowe informacje.
Bazując na poradach dostępnych na nielicznych stronach internetowych o których można powiedzieć, że są bezstronne. Po przeczytaniu wielu książek i artykułów w magazynach specjalistycznych stworzyłem krótką listę tytułów, których przeczytanie jest niezbędne w celu pozyskania prawidłowych podstaw pozwalających na ogólnego zrozumienia teorii fotografii. Jestem pewien, że podane poniżej tytuły są przetłumaczone na język polski. Nie będąc w stanie, na dzień dzisiejszy, odnaleźć za pomocą internet źródła oferującego wersje w języku polskim, podaję oryginalne ich tytuły i linki do ofert na Amazon.com.

Podstawowa i absolutnie niezbędna lektura – podstawy teorii fotografii:

Ansel Adams: The Camera, The Negative, The Print
Phil Davis: Beyond the Zone System

Podstawy jej formy cyfrowej:

Bfuce Fraser & Jeff Schewe:
Real World Camera Raw with Adobe Photoshop CS4
Adobe Photoshop CS4   for Photographers: The Ultimate Workshop
Real World Image Sharpening with Adobe Photoshop, Camera Raw, and Lightroom
Real World Color Management


    c.d.n.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz