You have found yourself in a polish language supplement of victorview.com . If this was not your intention, to redirect to the Gallery page, click here

Weblog

informacje na temat fotografii oraz moje z reguły... uczesane myśli


piątek, 8 stycznia 2010

Workflow (7) - Output

Po zakończeniu korekty lokalnej przechodzimy do końcowego etapu workflow, w całości uzależnionego od medium w którym zdjęcie będzie prezentowane. Ogólny zarys workflow różni się bardzo nieznacznie porównując media, natomiast parametry ustawień używanych narzędzi są zasadniczo odmienne.
Workflow przedstawiony w tej serii jest bezpośrednio związany z potrzebami zdjęcia prezentowanego na internecie. Pozostając przy tym założeniu elementy tego etapu to:

- Zapisanie pliku master.
Omawiane poprzednio etapy korekty w Photoshop powinny być zapisane na oddzielnych warstwach. Przed ich połączeniem bardzo dobrą praktyką jest zapisanie pliku w tej formie. Umożliwia to łatwy dostęp do dowolnego etapu workflow w przypadku konieczności przeprowadzenia dodatkowej korekty. Zasadę tą stosuję również w przypadku wyostrzania, etap ten jest zapisany z warstwą zawierającą jej ustawienia.
- Zmiana przestrzeni koloru - docelową przestrzenią na potrzeby internet jest sRGB.
- Zmiana wymiaru zdjęcia w pikselach oraz rozdzielczości - na potrzeby intrnet rozdzielczość wyższa aniżeli 72 ppi nie ma wpływu na jakość i niepotrzebnie powiększa wielkość pliku.
- Wyostrzanie na potrzeby internetu.
- Dodanie cyfrowego znaku wodnego.
- Zmiana formatu na jpg.
- Końcowe zapisanie pliku w docelowym folderze.

cdn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz