You have found yourself in a polish language supplement of victorview.com . If this was not your intention, to redirect to the Gallery page, click here

Weblog

informacje na temat fotografii oraz moje z reguły... uczesane myśli


poniedziałek, 4 stycznia 2010

Workflow (6) – Photoshop, czyli korekta lokalna

Posty tego cyklu można znaleźć w tematyce z etykietą Workflow oraz tutaj.
Dotychczas omawiane elementy workflow są w większości konieczne do poprawnego wywołania zdjęcia. Po zakończeniu korekty globalnej i wyeksportowaniu pliku do Photoshop przechodzimy do korekty lokalnej. Pomijając niektóre jej elementy jest ona uzależniona od indywidualnych potrzeb danego kadru, stylu fotografii oraz wizualnego rezultatu zamierzonego przez fotografika. Zachowanie kolejności jest zalecaną praktyką całości workflow, na tym etapie odnosi się to do korekty szumów, zakresu dynamicznego i korekty kontrastu. Generalnie mówiąc, wszystkie elementy nie będące naszym wyborem lecz koniecznością, powinny być stosowane w konkretnej kolejności. Można to porównać do konieczności stosowania wywoływacza przed utrwalaczem w ciemni mokrej.

Ogólny zarys workflow na tym etapie to:
Korekta szumów - globalna lub lokalna w zależności od potrzeb kadru.
Korekta zakresu dynamicznego.
Korekta kontrastu lokalnego.
Korekty lokalne w zależności od potrzeb danego kadru. Przykładem tego może być lokalna korekta jasności, balansu koloru, ostrości, itp.

Następne dwa posty, zakończą ten cykl ogólnego spojrzenia na workflow. Będzie on rozwijany w przyszłości omawiając szczegółowo każdy jego etap oraz narzędzia, techniki i ustawienia w nim stosowane.

cdn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz