You have found yourself in a polish language supplement of victorview.com . If this was not your intention, to redirect to the Gallery page, click here

Weblog

informacje na temat fotografii oraz moje z reguły... uczesane myśli


sobota, 7 marca 2009

Mozilla Firefox

W dniu wczorajszym otrzymałem email w którym Statcounter.com powiadomił mnie o nowym serwisie. W moim osobistym mniemaniu Statcounter jest jednym z najlepszych, a przede wszystkim gardzo dokładnym ( pod tym względem jast on o wiele lepszy aniżeli Google analytics ) web tracker.

Po zapoznaniu sie ze szczegółami nowej oferty chciałbym podzielić sie z Wami bardzo ciekawym spostrzeżeniem. Jak juz wspominałem w przeszłości, osobiście bardzo nisko oceniam przeglądarki Internet Explorer w każdej jej wersji. Nie jestem w tej opinii odosobniony. W tym post nie będę się wdawał w szczegóły czym jest to spowodowane.

Jak to można zobaczyć na załączonych wykresach, popularność Mozilla Firefox wzrasta bardzo szybko. Jest to bezpośrednio związane z tym, ze Firefox jest to tzw. open source. Powoduje to jego rozwój w oparciu o realne potrzeby rynku, w przeciwieństwie do czystego widzimisię paru, odizolowanych od rzeczywistości WWW osób, kierujących rozwojem IE.

Poniższe dwa wykresy podają dane z terenu Kanady i Polski.


statcounter.com

statcounter.com

Powyższe wykresy są wlasnością Statcounter.com

Jak to wyraźnie widać na podstawie danych, Mozilla Firefox jest bardziej popularna na terenie Polski aniżeli w Kanadzie.

Mikrosoft stara sie zmonopolizować rynek poprzez załączanie Internet Explorer w każdym nowym komputerze. Na szczęście coraz szersza grupa użytkowników WWW nie ma obaw przed wprowadzaniem zmian. Monopol jest to bardzo niebezpieczna rzecz dla użytkownika, powoduje on brak wyboru i zawsze doprowadza do dodatkowego kosztu finansowego.

Jeśli wciąż Używasz Internet Explorer, ułatw sobie życie, zainstaluj Firefox, poprzez to dasz znać Microsoft co myślisz na temat monopolu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz