You have found yourself in a polish language supplement of victorview.com . If this was not your intention, to redirect to the Gallery page, click here

Weblog

informacje na temat fotografii oraz moje z reguły... uczesane myśli


sobota, 14 marca 2009

7 GB Panorama!

W dniu dzisiejszym miałem okazję i niezaprzeczalną przyjemność aby spotkać się z Michael Reichmann.

Jest on światowej klasy fotografem oraz twórcą strony internetowej The Luminous Landscape. Nie będąc odosobniony w tym przekonaniu mogę powiedzieć, że jest ona jedną z najbardziej godnych zainteresowania stron związanych z fotografią. Było by to bardzo trudne, a może wręcz niemożliwe, aby znaleźć bardziej bezstronną opinię na temat sprzętu, software, bądź techniki fotograficznej.

Michael jest również założycielem i właścicielem mieszczącej się w Toronto galerii The Luminous Landscape Gallery, gdzie prezentuje on swoje prace, oraz organizuje szkolenia związane z fotografią. Szkolenia te są prowadzone przez tak znane i wybitne w świecie fotografii osoby, jak Charles Cramer, Stephen Johnson, Jay Maisel, Seth Resnick, Jeff Schewe i wielu innych. Lista nazwisk twórców którzy publikują artykuły i eseje na łamach Luminos Landscape jest zbyt długa do wymienienia. Wystarczy napomknąć takie nazwiska jak Alain Briot lub George Barr.

W czasie dzisiejszej wizyty w The Luminous Landscape Gallery, oprócz możliwości obejrzenia i podziwiania wybranych prac Michael z minionego roku, które prezentują sobą zapierający dech kunszt artystyczny i absolutnie niebywałą jakość, miałem okazję podziwiać 7 GB panoramę z jego ostatniej wyprawy na Antarktydę. Panorama ta ma 246 cm długości, 59 cm szerokości, jej rozdzielczość jest 360 PPI !!!, bez konieczności użycia upres! O tym jak została ona sfotografowana można przeczytać tutaj.

Podaję też bezpośredni link do wersji oryginału. Jest to 2 MB JPG, ze względu na zmianę formatu, RES, zmianę przestrzeni koloru oraz rozdzielczość monitora, wersja ta ma jakość około piętnaście razy niższą w porównaniu do oryginału!!!

Kliknij na poniższe zdjęcie.

7
Zdjęcie umieszone za zgodą Michael Reichmann


Przy okazji tej wizyty miałem możliwość przeprowadzenia krótkiej dyskusji z Michael na tematy związane z techniką fotograficzną i jej aspektami podczas pracy w plenerze. Michael wyraził również zgodę na wykorzystywanie na Victorview publikacji ukazujących się na łamach Luminous Landscape, w moim tłumaczeniu.

Chciałbym przy tej okazji nadmienić, że niezależnie od źródła, każda zapożyczona informacja bądź ilustracja na Victorview będzie miała, lub ma towarzyszącą notę o autorze oraz link do oryginału.

Mogę śmiało powiedzieć, że sobota przyniosła ucztę dla ducha, informację dla szarych komórek i korzyść dla Victorview.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz