You have found yourself in a polish language supplement of victorview.com . If this was not your intention, to redirect to the Gallery page, click here

Weblog

informacje na temat fotografii oraz moje z reguły... uczesane myśli


niedziela, 16 sierpnia 2009

Cabot Head

Nowy, w pełnym tego słowa znaczeniu pejzaż, wzbogacił w dniu dzisiejszym galerię Bruce Peninsula

Cabot Head
Canon 40D, Sigma 10-20 @ 10mm, ISO 100, 30s @ f/8.0
Korzystając z bardzo rzadkiej w tym roku nieomalże bezwietrznej pogody, spędziłem parę dni mijającego tygodnia fotografując na półwyspie. Po wstępnej ocenie nowych plików jestem zadowolony z rezultatu.
Napomknę w tym momencie, że mój maniakalny upór zaowocował ( nareszcie!!! ) pejzażem z okolicy Cape Chin. Jeśli czas na to pozwoli zostanie on wywołany i dołączony do galerii w najbliższych dniach.
Okolica Cabot Head jest malowniczym zakątkiem Półwyspu Bruce położonym w północnej jego części. Cabot Head będąc rezerwatem przyrody graniczącym z Parkiem Narodowym Bruce Peninsula jest częścią Rezerwatu Biosfery Skarpy Niagara. Rezerwat biosfery jest programem prowadzonym przez UNESCO MaB.
Przedstawiony w dniu dzisiejszym pejzaż charakteryzuje się bardzo subtelnymi różnicami odcieni ciepłych kolorów, które delikatnie nasączają zamglony horyzont. Lustrzane tego odbicie na powierzchni wody łagodzi uczucie niepokoju spowodowane surowym wyglądem kamienistego dna zatoki. Wizualnym tego balansem jest kamienisty brzeg, tak chłodny w swym wyglądzie pomimo wysokiej temperatury koloru ( ponad 6000 K ). Odległa Skarpa Niagary i delikatny kontrast w odcieniach ciemnej zieleni jej zalesionego zbocza, pozwala na ukazanie głębi rzeczywistego horyzontu. Delikatne kolory i ich odcienie są bardzo ważnym, w tym przypadku, elementem wspomagającym kompozycję.
Niestety nie każdy monitor ma wystarczająco szeroką przestrzeń koloru aby było to widoczne. Efektem tego będzie chłodny i płaski w swym wyglądzie pejzaż.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz