You have found yourself in a polish language supplement of victorview.com . If this was not your intention, to redirect to the Gallery page, click here

Weblog

informacje na temat fotografii oraz moje z reguły... uczesane myśli


sobota, 7 lutego 2009

Sunday Creek


Ontario Landscape

Zamieściłem w dniu dzisiejszym nowy pejzaż w galerii Algonquin Highlands.

Przyszło mi na myśl, że troszeczkę letnich wspomnień nikomu nie zaszkodzi.


Był to absolutnie wspaniały sierpniowy wieczór. Wyraźnie było odczuwalne, że lato powoli dobiegało końca. Noce nie były już tak upalne jak parę dni wcześniej. Wilgotność powietrza obniżała się z dnia na dzień. Jest to moja ulubiona pogoda, w ciągu dnia nie jest za gorąco, 20-25°C, w nocy 10-15°C, wilgotność powietrza poniżej 90%.. Jest to dość duży kontrast w porównaniu z tym co natura oferuje nam w dniu dzisiejszym.

Całe popołudnie spędziłem w okolicy Fischers Lake, szukając miejsc do fotografowania jesienią. Bylem tym tak zaabsorbowany, że źle oceniłem czas potrzebny na powrót do samochodu. Było to oczywiste, że jest za późno aby dojechać na czas w okolice Tee Lake gdzie planowałem fotografować tego wieczoru. W związku z tym, postanowiłem odwiedzić okolicę Spruce Bog i Sunday Creek.

Po sześciu kilometrach krętej szutrowej drogi bylem na miejscu. Okolicę tą znam bardzo dobrze i wybór miejsca nie był problemem. Jedyne, co musiałem wziąć pod uwagę, to chmury na niebie. Wiedziałem, że muszę się śpieszyć, dość niskie chmury nadchodziły z północnego-zachodu. Dosłownie parę minut po naświetleniu tego ujęcia niebo i wszystko wokół mnie przeistoczyło się w niebiesko-szarą masę bez kontrastu.

Myślę, że pomimo tej niespodziewanej zmiany planów, wieczór zakończył się powodzeniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz